Wir sind Clever!

Ve středu 29. listopadu 2023 se uskutečnila netradiční interaktivní soutěž v německém jazyce s názvem „Clever!“ Cílem soutěže nebyla gramatika či správné koncovky při časování sloves, ale spíše jazykové dovednosti, celkové porozumění a pochopení německého textu, stejně jako reálie a zajímavosti německy mluvících zemí.

Tohoto netradičního jazykového klání se zúčastnilo 11 dvoučlenných týmů složených ze žáků 8. a 9. ročníku se zájmem o německý jazyk. Poté, co žáci splnili úkoly v písemné části soutěže, je čekala praktická část, kdy museli obejít 11 stanovišť a v omezeném časovém limitu co nejlépe vyřešit nejrůznější interaktivní úlohy taktéž v německém jazyce. Všichni zúčastnění si vedli skvěle a bylo vidět, že je němčina baví.

Vítězným družstvem se v této jazykové soutěži stalo družstvo Nely a Elišky z 9.B, na 2. místě se umístili Štěpán a Filip z 9.A a 3. příčku obsadili Oliver a Fabian z 8.B. Gratulujeme!

Mgr. Ivana Štruncová a Mgr. Zuzana Václavíková

Nejnovější příspěvky:

Nezařazené
spravce2

IRON KIDS TRIATHLON

31. 5. 2024 uspořádala ZŠ Porubská tradiční závod v triatlonu v areálu letního koupaliště Ostrava-Vřesina. Adam Hořínek obhájil loňské prvenství a získal 1. místo v

Více >
Nezařazené
spravce2

Fotbalový turnaj

Ve čtvrtek 23. května jsme odehráli druhý ročník vřesinského fotbalového turnaje prvního stupně základních škol. Turnaje se zúčastnilo celkově šest škol. Hrálo se systémem každý

Více >

Rychlý kontakt

© 2020
Christoph Media Company | www.christophmedia.cz
Prohlášení o přístupnosti webu

Ing. Petr Štětka
Moore Advisory CZ s.r.o.
Karolinská 661/4, Karlín, 186 00 Praha 8
IČ: 09692142
e-mail: petr.stetka@moore-czech.cz
tel: +420 734 647 701.

Zřizovatel

Statutární město Ostrava
– městský obvod Poruba,
Klimkovická 28/55,
708 56 Ostrava-Poruba