Škola v přírodě

V termínu 5.-18. 1. 2024 se naši žáci 4. a 6. tříd zúčastnili ozdravného pobytu v podhůří Beskyd v Komorní Lhotce v penzionu Zátiší.

V průběhu čtrnáctidenního pobytu žáci absolvovali širokou škálu aktivit ozdravného charakteru, ale i rozličných naučných, kulturně-poznávacích, sportovních
a   team-buildingových aktivit či turistiky.

V dopoledním i odpoledním programu byly vždy zařazeny sportovní aktivity – bobování na blízkém kopci, přehazovaná na sněhu, týmové a individuální pohybové hry, znalostní hry v zimní přírodě. Výsledky individuálních i týmových soutěží se vyhlašovaly a žáci byli odměňováni každý den, na konci ozdravného pobytu bylo vyhlášeno celkové pořadí s odměnami pro všechny žáky.

V rámci posilování imunity navštívili žáci třikrát solnou jeskyni, která je součástí penzionu Zátiší. Další možností sportovního vyžití byly dvě návštěvy víceúčelové haly v Komorní Lhotce, kde žáci využili ke sportování nejen velkou tělocvičnu, ale také cvičebnu, kde si pod vedením pedagoga vyzkoušeli cvičení s prvky jógy, protahování těla, správného dýchání a relaxace. Žáci dvakrát navštívili minibowling, který se rovněž nachází v areálu penzionu. Mimo kratší pravidelné vycházky do kopců v okolí penzionu absolvovali žáci půldenní túru po hřebeni nad Komorní Lhotkou.

Zpestřením ozdravného pobytu byly také edukační výlety do Dolní Lomné, kde žáci 6. ročníku absolvovali přednášku na téma Šelmy Beskyd, žáci 4. ročníku se ve Frýdku Místku zúčastnili vzdělávací lekce s názvem „Hodinka s hadem“, v muzeu Těšínska absolvovali edukační program „Pravěký život v kamenech“.

Večerní programy byly velmi různorodé – žáci hráli deskové hry, luštili hádanky a kvízy. Proběhly filmové večery, soutěž ve zpěvu a pyžamová party. Všichni žáci zvládli stezku odvahy a večerní procházku s baterkou. Po celý pobyt si žáci vedli deník, kam si zapisovali zážitky z každého dne a odvezli si jej domů jako vzpomínku.

S odstupem času jsou všichni rádi, že přes překotnou organizaci příprav, proběhla akce v lednu, kdy si děti užily sněhu, mrazu a sluníčka, na rozdíl od současných teplých únorových dnů.

Nejnovější příspěvky:

Nezařazené
spravce2

IRON KIDS TRIATHLON

31. 5. 2024 uspořádala ZŠ Porubská tradiční závod v triatlonu v areálu letního koupaliště Ostrava-Vřesina. Adam Hořínek obhájil loňské prvenství a získal 1. místo v

Více >
Nezařazené
spravce2

Fotbalový turnaj

Ve čtvrtek 23. května jsme odehráli druhý ročník vřesinského fotbalového turnaje prvního stupně základních škol. Turnaje se zúčastnilo celkově šest škol. Hrálo se systémem každý

Více >

Rychlý kontakt

© 2020
Christoph Media Company | www.christophmedia.cz
Prohlášení o přístupnosti webu

Ing. Petr Štětka
Moore Advisory CZ s.r.o.
Karolinská 661/4, Karlín, 186 00 Praha 8
IČ: 09692142
e-mail: petr.stetka@moore-czech.cz
tel: +420 734 647 701.

Zřizovatel

Statutární město Ostrava
– městský obvod Poruba,
Klimkovická 28/55,
708 56 Ostrava-Poruba